Як виростити розмарин з насіння

розмарин Вирощування розмарину з насіння – нелегка справа

Зазвичай ми звикли використовувати ті прянощі, які були завжди під рукою — перець чорний і червоний, часник, петрушку, селеру, м’яту. А от інші, не менш чудові, смачні та корисні пряні рослини використовуються дуже рідко. Можливо тому, що вони не ростуть в нашому кліматі, а тому дуже рідко зустрічаються на нашому столі. Наприклад, розмарин. Чи можна дійсно виростити розмарин з насіння?

Розмарин — це пряна рослина, житель теплих країн. Саме тому вирощувати його в середній смузі України доволі важко. Але це тільки у відкритому грунті. Але ж такі теплолюбні рослини можна успішно вирощувати і в домашніх або ж у тепличних умовах.

Насіння розмарину висівають у попередньо підготовлену, насичену корисними речовинами, землю. Ця рослина віддає перевагу легким грунтам, так як не переносить перезволоження. Посіяне насіння найкраще накрити плівкою до появи сходів. Але от сама рослина в закритому приміщенні може покритися пліснявою. А тому, коли рослина трохи зміцніє? Її необхідно на кілька годин виставляти на свіже повітря. Або ж здійснювати провітрювання, де росте розмарин.

Фахівці говорять про те, що найкращі смакові і ароматичні якості проявляються у тих кущиків розмарину, які були вирощені з живців материнської рослини, а не з насіння. Можливо, це і так. Але іноді набагато простіше купити пакетик насіння і виростити рослину самостійно, ніж шукати кущик розмарину в плодорозсадниках.

Спробуйте виростити розмарин з насіння самостійно у себе вдома, на підвіконні. І ви отримаєте не тільки ароматну приправу до м’ясних і рибних страв на вашому столі, а і гарний багаторічний кущ, який буде радувати вас своєю ароматною зеленню.

Джерело: http://babushkinsad.kiev.ua/2015/03/29/1071.html