Охорона авторських прав

Охорона авторських прав Нещодавно корпорація «Google» знову опинилась у центрі уваги конфлікту, пов’язаного із недотриманням законів про охорону авторських прав. Три найбільших французьких видавництва («Flammarion», «Gallimard», «Albin Michel») подали судовий позов на корпорацію «Google», звинувативши її у незаконній публікації відсканованих версій книг за допомогою «Google books».

У позові зазначено 9797 різних за змістом творів. Якщо казати про суму позову, то вона доходить майже до 9,8 мільонів євро. Кожну книгу видавці оцінили в 10 тисяч євро.

Представники «Google» не роблять ніяких різких коментарів щодо справи, де компанія виступає відповідачем. Більш того, вони відстоюють думку, що лише допомагали видавцям розвивати цифровий контент і робити їх твори більш доступними широкій аудиторії Інтернету за межами Франції.

Корпорація «Google» зробила офіційне повідомлення, в якому йдеться, що вона працює з французькими видавцями, щоб збільшити читацьку аудиторію і прибуток видавництв, книгопродавців та авторів. У корпорації запевняють, що діяльність  «Google books» не суперечить ні французьким, ні міжнародним законам з охорони авторського права.

Але в 2009 році паризький суд довів зворотнє. Два роки тому суд визнав, що «Google books» дійсно порушує французькі закони. Компанії присудили штраф і наказали припинити скачувати без дозволу чужі книги. Корпорація  «Google» не була згодна з рішенням суду і подала апеляцію.

Додамо, що півроку тому інтернет-гігант і французька компанія «Hachette Livre» уклали двосторонню угоду, за якою «Google» дозволяється сканувати старі французькі книги, які вже вийшли з тиражу.

«Google books» запустили у 2004 році після того, як «Google» уклав угоду з Гільдією американських авторів і видавців. Це дало можливість компанії  отримати право викласти в інтернеті тексти книжок. Далі «Google» почав сканувати велику кількість літератури з бібліотек США.

За п’ять років діяльності проекту компанія встигла оцифрувати майже 10 мільонів книг. Але останні два роки на адресу «Google» постійно лунають звинувачення зі сторони книговидавців і конкурентів компанії у недотриманні законів про охорону авторських прав. Відомо, що проти корпорації офіційно виступали у США, Франції і Німеччині.

Охорона авторських прав на просторах інтернету залишається непростим питанням.

Джерело: http://patentresult.com.ua/