Як позбутися від попелиці на садовій ділянці

Як позбутися від попелиці на ділянці Це маленька комаха, розміром з кунжутне зернятко докучає нам з весни і до осені. Сьогодні хочу розповісти як позбутися від попелиці на рослинах досить простими способами.

Попелиця нападає в основному на молоде листя і бруньки. Її можна знайти і в саду на яблунях і смородині, і в квітнику на трояндах, і вдома на кімнатних рослинах. Якщо ви помітили, що листя на рослинах змінили форму, пожовкло і на них з’явився наліт, значить, швидше за все, рослини уражені попелицею, або як її називають у народі — тля. Попелиця поселяється на нижній стороні листя і витягує сік з рослин, сповільнюючи ріст і піддаючи їх іншим захворюванням.

Якщо постійно стежити за садом, то можна заздалегідь помітити тлю і знищити її, коли ще не завдано відчутної шкоди. Але буває, що комахи так вражають все навколо, що доводиться використовувати «важку артилерію» у вигляді хімічних препаратів. Але всі ми намагаємося контролювати біологічний круговорот на своїх ділянках, тому будемо боротися з комахою вчасно і тільки безпечними методами.

Народні засоби від попелиці

Найвідоміший прийом використання рідкого мила з водою, цим розчином обробляють уражені рослини.

Не любить попелиця запах лаванди і чабера, якщо ви посадите ці рослини в саду або городі, ваші культури будуть під захистом.

Насипати піввідра цибулиння, налити 10 літрів гарячої води і настояти протягом доби. Потім розбавити настій такою ж кількістю води і обробити рослини.

Подрібніть пару кілограм бадилля помідорів, залийте трьома літрами води і прокип’ятіть одну годину. Відвар процідіть і додайте в нього 5 літрів води, обробіть цим відваром рослини.

400 г висушеного тютюну настояти добу в 10 літрах води, потім прокип’ятити 2 години, долити до колишнього обсягу. Додати натерте на тертці господарське мило і ще 10 літрів води.

0,5 кг часнику пропустити через м’ясорубку, додати 5 літрів води, добре розмішати і процідити. У вичавки додати ще трохи води і знову процідити. Дві витяжки змішати і долити до 10 літрів води, розмішати натерте господарське мило. Додавати 300 мл розчину на лійку, поливати ввечері. Якщо комахи не зникли, повторити процедуру через 3-5 днів.

Тлю легко можна роздавити пальцями, потерши листок, головне при цьому не пошкодити його. Так само потрібно стежити за мурахами на ділянці, відомо, що вони великі любителі поласувати виділеннями попелиці. Тому вони оберігають колонії попелиці від сонечок. Якщо знищити мурах, пропаде і тля.

Я поділилася своїми відомими методами, якщо у вас є способи, як позбутися від попелиці, пишіть, буде цікаво дізнатися.

Замрієнко, rivnist.in.ua